Coronavirusi i merr jetën edhe një mjeku nga Malisheva

Mjeku, Ramë Morina, nga komuna e Malishevës ka humbur betejën me COVID-19.


Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Malishevë, Salih Morina.

Morina ka kujtuar mjekun si profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë.

Ky është njoftimi i tij i plotë:

I pikëlluar për vdekjen e Doktorit të mirënjohur të Komunës së Malishevës, Ramë Morina.

Doktori ishte një profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e Mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë.

Shprehë ngushëllimet e mija të sinqerta për familjen, miqtë, dhe gjithë ata që e njohën. /Reporteri.net