Detaje nga aksidenti në Rrugën e Kombit ku vdiqën 4 kosovarë

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në “Rugën e Kombit”, ku kanë mbetur të vdekur katër anëtarë të një familjeje nga Kosova, shkruan Reporteri.net.


Mësohet se në ngjarjen e rëndë kanë mbetur të vdekur dy prindërit dhe dy fëmijët e tyre, kurse fëmija i tretë është në gjendje të rëndë.

Aksidenti ka ndodhur në aksin Rrugor Rrëshen – Rubik, Rruga e Kombit, te karburant “Toma”.

Aksidenti ka ndodhur ndërmjet një veture të tipit “Citoren” dhe një kamioni.

Ndërkohë janë publikuar edhe foto të aksidentit të rëndë.