×
 • Lajme
 • Lajme

  Detaje të reja pas vrasjes së trefishtë në një familje shqiptare në Gjermani, fëmijët kishin telefonuar policinë në mars të vitit 2020

  Reporteri
  28 Dhjetor 2021 | 13:32

  Në Ditën e dytë të Krishtlindjes, mjeshtri Flamur R. (44) qëllon dy djemtë e tij (13/11) dhe gruan e tij Advije R. (38). Më pas ai qëllon veten.

  Dhe nga kjo tragjedi ka mbijetuar vetëm nëna – e plagosur rëndë në spital.

  Por pse Flamur R. ua mori jetën me gjakftohtësi dy djemve të tij?

  Familja jetonte në këtë shtëpi në Glinde, në lindje të Hamburgut

  Sipas mediumit gjerman Bild.de, tashmë dihet se në familjen shqiptare ka pasur shpesh debate.

  Flamur R. mësohet se ka qenë gjaknxehtë sipas fqinjëve. Mësohet se në të kaluarën ai ka kërcënuar edhe të afërmit të cilët e kanë denoncuar në polici.

  Të dy djemtë (13/11) që u vranë

  Sipas zyrës së mirëqenies për të rinjtë, djemtë e tij gjithashtu duhet të kishin thirrur policinë në mars të vitit 2020 në një debat të ashpër mes prindërve të tyre.

  Sabine Schmidt nga kjo zyrë ka thënë: “Si rezultat, më 24 mars 2020 morëm një raport nga policia për dhunën në familje në familje”.

  Dy fëmijët u gjetën të ekzekutuar me plumb në kokë, detaje nga tragjedia në familjen shqiptare në Gjermani

  Pastaj autoriteti në fjalë thuhet se u përpoq të fliste me familjen.

  Nga të shtënat me armë zjarri është qëlluar edhe gruaja dhe nëna Advije R. (38).

  Schmidt tregon: “Kur marrim një mesazh të tillë, ne flasim me të gjithë të përfshirët. Prindërit ishin shumë të kuptueshëm. Nuk kishim asnjë dëshmi se prindërit kishin probleme psikologjike. Ne gjithashtu nuk gjetëm asnjë tregues për ndonjë rrezik për mirëqenien e fëmijës”.

  Në pjesën e fundit, Bild.de shkruan se përshkallëzimi në shtëpinë në Glinde, afër Hamburgut – me sa duket nuk ishte i parashikueshëm.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!