Digjet kampi i refugjatëve në Mitrovicë, 6 persona dërgohen në spital

Në orët e hershme të mëngjesit, kampi ku janë të strehuar refugjatët sirianë dhe persona nga vendet tjera ka marrë flakë.


Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes, për të intervenuar në shuarjen e zjarrit, shkruan Reporteri.net.

Burime të Reporterit brenda policisë bëjnë të ditur se gjashtë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Reporteri ka siguruar video nga vendi i ngjarjes ku shihet duke u djegur kampi.

 

Edhe ditë më parë është raportuar për probleme të shumta në këtë vendqëndrim të refuagjatëve, ndërsa pranë tyre gjenden edhe njësia për intervenime të shpejta e Policisë së Kosovës.

Zjarri nuk dihet si ka ndodhur, ndërsa policia po heton shkaqet që quan deri tek kjo zjarrvënie./Reporteri.net/.