Digjet shtëpia së bashku me furrën e bukës, lëndohet djali i pronarit në Malishevë

Një person nga Malisheva ka raportuar se dje nga zjarri i është përfshirë shtëpia e tij ku në katin përdhes gjendet edhe furra e bukës.


Rasti ka ndodhur rreth orës 13:25.

Siç bën të ditur policia, në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe zjarrfikësit të cilët e kanë lokalizuar zjarrin, kurse si pasojë e zjarrit që ishte përpjekur ta shuaj, lëndime trupore ka pësuar djali i pronarit të shtëpisë, i cili ka pranuar tretman mjekësor.

Malishevë 02.05.2021 – 13:23. Viktima mashkull Kosovar ka raportuar se nga zjarri është përfshirë shtëpia e tij ku në katin përdhes të shtëpisë gjendet  furra e bukës. Përveç njësive policore në vendin e ngjarjes kanë dalë  dhe zjarrfikësit te cilët kane lokalizuar zjarrin, kurse si pasoj e zjarrit që ishte përpjekur ta shuaj lëndime trupore ka pësuar djali i pronarit të shtëpisë viktima mashkull kosovar i cili ka pranuar tretman mjekësor. Sipas pronarit shkaktar i zjarrit dyshohet të jetë oxhaku i furrës dhe ishin shkaktuar dëme të konsiderueshme”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.