E incizoi të miturën dhe videon e publikoi në rrjetet sociale, arrestohet i mituri në Gjakovë

Një person i mitur është arrestuar të enjten në Gjakovë, pasi që dyshohet se ka postuar në rrjete sociale një video të një vajze të mitur.


Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, shkruan Reporteri.net.

“Më 07.09.2021 viktima femër kosovare ( e mitur) ka raportuar se, nga i dyshuari mashkull kosovar ( i mitur) është incizuar dhe të njëjtin incizim i dyshuari e ka postuar në rrjet social.”, thuhet në raport.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje