Sot në Kosovë mot i nxehtë, temperaturat deri në 37 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i nxehtë, me temperatura të larta, deri në 37 gradë Celsius.


“Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 30-37 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Ky mot pritet të mbizotërojë deri në fundjavë, kur parashihet rënie e temperaturave dhe ndryshim i motit