Edhe sot shi, mësoni motin për ditët e fundjavës

Moti me vranësira pritet të mbizotërojë edhe gjatë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë.

Për ditën e sotme meteorologët parashikojnë edhe reshje lokale shiu me mundësi edhe për bubullima.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat pritet të lëvizin 5 gradë deri në 14 gradë celsius.

Sipas meterologëve, mot i ngjashëm do të mbajë edhe në fundjavë, ku pritet të ketë reshje shiu dhe bubullima.