Familjarët e Ilirit të thyer pas vdekjes së djalit të vetëm, falënderojnë ata që e deshën dhe ndihmuan atë

Ilir Behluli nga Gjilani,i diagnostikuar me lekuemi akute, ka ndërruar jetë në Turqi.


19-vjeçari, për të cilin ditë më parë ishte bërë thirrje për ndihmë financiare, fatkeqësisht nuk ka mundur t’i bëjë ballë sëmundjes së parë.

Iliri ishte djali i vetëm i familjes dhe i biri i veteranit të luftës Shefki Behluli.

Vetë familjarët e tij e kanë dhënë lajmin për vdekjen e Ilirit.

Ata ka falënderuar të gjithë ata që dhanë kontribut për të ndihmuar në shërimin e djalit të tij.

“Me pikëllim të thëlle, ju njoftojmë qe ka ndërruar jetë në moshën 19 vjeçare, Ilir Behluli.

I ri na la oh Ilir, je kan ni djal me dallim maj miri i familjes ton, po zoti dashti ty per veti. Zoti te shperbleft me gjenet!

Gjith jeten ke mu kan ne zemrat tona ❤️

Miq dashimir edhe krejt qe kini njoft Ilirin, me zemer ju faliminderojm ne emer te babes te Ilirit, Shefki Behluli per kontributin e madh qe kini dhan per Ilirin.

Ishallah zoti jav kthen me tmira”, ka shkruar ai. /Reporteri.net