×
 • Lajme
 • Lajme

  Foto e arrestimit të Gëzim Çela, ish-punonjësi i policisë i kthyer në narkotrafikant

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 21:08

  Ka marrë fund arratia për ish-punonjësin e policisë Gëzim Çela, i njohur si “baroni i drogës” .

  Narkotrafikanti kishte gjetur strehim në Kosovë ndërkohë që në Shqipëri u shpall në kërkim në gusht të këtij viti pasi nuk mundi te vihej dot në pranga gjatë operacionit “Flakë në det”.

  Policia zbuloi se Gëzim Çela dhe grupi i tij i ndihmuar nga shefi i komisariatit të Kurbinit, Dritan Metaj, trafikonte kanabis nga zona e Fushë Kuqes drejt detit Adriatik ku në një Velierë e shkëmbente kanabisin me Kokainë.

  Emri i Gëzim Celës është ndër të parët e përmendur si trafikant droge në Shqipëri pasi këtë aktivitet e ka nisur që në vitet 90. Dikur ish punonjës policie, ai u shndërrua në kontaktin kryesor të shpërndarjes së heroinës në vend si dhe autor i kalimit të dhjetëra kilogramëve kokainë në Kosovë.

  Më herët ai ka qenë i arrestuar për “shfrytëzim prostitucioni” dhe trafik ndërkombëtar droge”.

   

   

   

  Kush është Gëzim Çela, ish oficeri i Forcave Speciale shqiptare i njohur si “bosi i trafikut ndërkombëtar të kokainës” që u arrestua sot në Kosovë?

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!