×
 • Lajme
 • Lajme / Video

  Gërvalla takohet me Kryediplomatin e ri të Shqipërisë, flasin për thellim raportesh

  Reporteri
  22 Shtator 2023 | 20:02

  Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla, ka realizuar takimin e parë me Ministrin e ri për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasanin, i cili pason në këtë pozitë ish-kryediplomaten, Olta Xhaçka.

  Takimin me Hasanin, Gërvalla e ka cilësuar si “të shkëlqyer”, derisa ka thënë se mezi pret t’i thellojë më tej marrëdhëniet e veçanta mes dy shteteve, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  “Takimi i parë i shkëlqyer me kolegun tim të ri@IgliHasani nga Shqipëria. Kaq shumë të përbashkëta, kaq shumë mundësi të përbashkëta. Kaq shumë për të punuar, bashkë. Mezi presim të thellojmë më tej marrëdhëniet tona të veçanta, midis dy vendeve dhe njerëzve tanë në Shqipëri dhe Kosovë”, ka shkruar Gërvalla.

  Ndryshe, Hasani ka pranuar detyrën e Ministrit për Evropë dhe Punë të Jashtme më 12 shtator.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!