Gjuajti me armë zjarri në një aheng në Prishtinë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti dyshohet se ka shtënë një herë me armë zjarri në një aheng.


Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:38 në Prishtinë.

Tutje, Policia bën të ditur se ka dalë në vendin e ngjarjes dhe se ka sekuestruar një revola.

“Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.