×
 • Lajme
 • Lajme / Bisedimet Kosovë-Serbi

  Guerot: Franca i jep mbështetje të nivelit më të lartë dialogut

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 22:09

  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ishte i pranishëm po ashtu në takim dhe tregoi se çfarë u bisedua.

  “Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen e Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!