×
 • Lajme
 • Lajme / Dita e Çlirimit të Bullgarisë

  Haradinaj: Bullgaria në vazhdimësi ka ofruar përkrahje të pakursyer për Kosovën

  Reporteri
  05 Mars 2024 | 22:56

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar Bullgarinë me rastin e Ditës së Çlirimit.

  Haradinaj ka thënë se Bullgaria në vazhdimësi ka ofruar përkrahje dhe mbështetje të pakursyer për Kosovën në proceset integruese.

  “Marrëdhëniet e shkëlqyera ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë janë shembull frymëzues i bashkëpunimit dhe miqësisë mes dy vendeve. Bullgaria, si anëtare e BE-së dhe NATO-s, në vazhdimësi ka ofruar përkrahje dhe mbështetje të pakursyer për Kosovën në proceset integruese”, ka thënë Haradinaj.

  Haradinaj ka thënë se Kosova shpejt do të bëhet anëtare e NATO-s.

  “Sot, në Prishtinë, festuam Ditën e Çlirimit të Bullgarisë. Me këtë rast, Ambasadorit z. Hristo Gudjev, i shpreha urimet më të përzemërta për këtë ditë me rëndësi për popullin bullgar, me shpresë se shumë shpejt edhe Kosova do t’i bashkëngjitet Bullgarisë si anëtare e NATO-s dhe BE-së”, është shprehur Haradinaj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!