×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Deklaratat e Qeverisë se do t’i kuresejë buxhetit mln euro nga projekti për Autostradën e Dukagjinit, rrenë e kulluar elektorale

  Reporteri
  19 Prill 2024 | 16:01

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka qujatur “rrena të kulluara elektorale” deklaratat e Qeverisë së Kosovës se do t’i kursejë buxhetit 150 milionë euro nga projekti për Autostradën e Dukagjinit, përcjell Reporteri.net.

  “Deklaratat bombastike të Qeverisë sikur me projektin e zgjerimit të rrugës Istog-Pejë-Deçan-Gjakovë-Prizren, qeveria po ia kursejka buxhetit të Kosovës 150 milionë euro, janë rrenë e kulluar elektorale”, shkroi Haradinaj në Facebook.

  Haradinaj shkruan se me projektin e Autostradës së Dukagjinit, ka qenë e paraparë ndërtimi i një autostrade të re, sipas standardeve evropiane e jo vetëm harrnimi i rrugës ekzistuese edhe me dy shirita.

  “Investimi i 90 milionë eurove vetëm për zgjerimin e rrugës ekzistuese, është një çmim shumë i lartë e mbi vlerën e tregut, dhe nuk i kursen buxhetit të Kosovës asgjë. Përkundrazi, shpenzohen miliona euro dhe nuk zgjidhet problemi. Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur!”, përfundoi Haradinaj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!