×
 • Lajme
 • Lajme / Reagimi

  Hoxhaj: Spanjës e as shteteve të tjera evropiane s’iu bën nder të jenë në një anije me Rusinë sa i përket Kosovës

  Reporteri
  25 Maj 2024 | 11:09

  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas vendimit të Spanjes për të njohur Palestinën shtet, ndërkohë që Madridi zyrtar ende vazhdon mos ta njohë pavarësinë e Kosovës, raporton  Gazeta Online Reporteri.net.

  Në një postim në platformën X, Hoxhaj ka thënë se as Spanjës e asnjë shteti tjetër evropian nuk i bën nderë të jenë në të njëjtën anije me Rusinë sa i përket Kosovës.

  Spanja ende refuzon të njohë shtetin më të ri të Evropës, Kosovën, duke përmendur procesin e dialogut të Brukselit, megjithatë ajo njeh Palestinën jashtë Marrëveshjes së Oslos. Nuk i sjell asnjë nder Spanjës dhe shteteve të tjera evropiane të jenë në të njëjtën barkë me Rusinë në Kosovë. Hipokrizi diplomatike?”, shkroi ai.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!