Hoxhën e Pejës e mbyti rryma në xhami

Ka ndërruar jetë në moshën 39 vjeçare imami nga fshati Vrellë e Istogut, Ramë Blakaj.


Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar për Reporteri.net kushëri i tashmë të ndjerit Përparim Blakaj.

“Hoxha ka pas aksident me rrymë dhe ka vdekur”, ka treguar Përparimi.

Gazeta mëson se hoxhën e mbyti rryma në xhami, mirëpo nuk dihet se si ndodhi kontakti me të.

Kujtojmë se Blakaj ka qenë imam në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës. /Reporteri.net/.