Ish ambasadori i reagon Buxhovit: Shko te varri i Adem Jasharit nëse dyshon në pastërtinë e luftës së UÇK-së

Në një reagim në facebook, Kiçmari ka thënë se Buxhovi para se të bëjë deklarata të tilla, le të shkojë tek varrezat e Jasharëve në Prekaz, Luan Haradinajt, Zahir Pajazitit, Fehmi Lladrovcit dhe Xhemajl Fetahajt.

Kiçmari thotë se me të tilla deklarata është përballur edhe në kohën sa ka qenë përfaqësues diplomatik i UÇK, ku thotë se në atë kohë i është dashur që t’ua shpjegoj shumë diplomatëve të huaj se pse lufta e UÇK-së është e pastër.

Përtej kësaj, Kiçmari shton se Buxhovi nuk ka pasur të drejtë “as në vitin 1981, nuk ka pasur të drejtë as në vitet 1998-1999 dhe nuk ka të drejtë as sot”.

Jusuf Buxhovi paska deklaruar se “lufta e UÇK nuk ka qenë e pastër.” Para se të deklaronte në këtë mënyrë, Buxhovi do…

Gepostet von Sabri Kiçmari am Freitag, 12. Juli 2019