Këta janë deputetët e LDK-së që do t’i shohim për herë të parë në Kuvend

Lidhja Demokratike e Kosovës në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës sipas rezultateve të deritanishme, pritet t’i ketë 30 deputetë.


Lista që ka siguruar Reporteri.net tregon se nga rezultatet aktuale jo zyrtare, 20 deputetë do të jetë meshkuj, kurse 10 deputete femra.

Prej 30 deputetëve për here të pare ulëse në Kuvend kanë siguruar 13 prej tyre.
Besian Mustafa, Marigona Geci, Ekrem Hyseni, Fetah Rudi Frasher Demaj, Shkëmb Manaj, Ardian Shala, Vlora Limani-Hajnuni, Rrezarta Krasniqi, Shkelzen Hajdini, Ilir Ferati, Ilir Tasholli dhe Saranda Musliu, shkruan Reporteri.net.

Reporteri.net ka siguruar ditë më pare listën që tregon se kush janë 30 deputetët e rinj të kësaj partie gjithnjë sipas rezultateve aktuale, jo zyrtare. /Reporteri.net/.