×
 • Lajme
 • Lajme / Vlerësimi

  Konjufca në takim lamtumirës me Abbott: Mbështetje e palëkundur për Kosovën

  Reporteri
  12 Shkurt 2024 | 15:06

  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott.

  Në takimin e ngrohtë e miqësor, Konjufca e falënderoi Abbottin për bashkëpunimin e frytshëm dhe kontributin e tij të çmueshëm në ruajtjen dhe thellimin e marrëdhënieve shembullore mes dy vendeve tona mike dhe aleate.

  Kryetari i Kuvendit po ashtu shprehu mirënjohje dhe vlerësoi mbështetjen e gjithanshme, koherente dhe të palëkundur të Mbretërisë së Bashkuar për Kosovën në të gjitha proceset e shtetndërtimit, integrimeve euroatlantike dhe anëtarësimit në organizata ndërkombëtare.

  Me këtë rast, Abbott e falënderoi Konjufcën për mikpritjen dhe ritheksoi vazhdimin e përkrahjes së shtetit britanik për Kosovën.

  Duke i cilësuar të veçanta raportet dypalëshe, Konjufca dhe Abbott shprehën njëherësh gatishmërinë për zgjerimin e mëtejmë të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes të përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar./Reporteri.net/ 

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!