Milazim Krasniqi propozon këtë person për kryeministër, thotë se çmontoi demagogjinë e Albin Kurtit

Profesori universitar, Milazim Krasniqi ka komentuar paraqitjen e Albin Kurtit në debatin televiziv që dy ditë më parë u zhvilluan në T7.


Krasniqi ka përkrahur publikisht avokatin Dastrid Pallaska i cili e ka thënë se paraqitja e Kurtit në këtë intervistë ishte më e dobëta ndonjëherë, shkruan Reporteri.net.

Karshi këtyre deklaratave profesori Milazim Krasniqi ka thënë se Pallaska çmontoi demagogjinë dhe amatorizmin e Albin Kurtit.

“Keq qe Dastid Pallaska nuk asht kandidat per kryeminister. Jo vetem qe e cmontoi demagogjine dhe amatorizmin e Kurtit, po shpalosi programin me koherent e me konkret per vendin tone. Te lumte Dastid!”, ka shkruar Krasniqi në Facebook. /Reporteri.net