×
 • Lajme
 • Lajme / Takim në Qeveri

  Kurti e takon ambasadorin finlandez, flasin edhe për zhvillimet e fundit në dialogun me Serbinë

  Reporteri
  19 Shtator 2023 | 17:43

  Kryeministri Albin Kurti e ka takuar sot në Qeveri ambasadorin e Finlandës në Kosovë, Matti Nissinen.

  Zyra e Kryeministrit njoftoi se aty “u bisedua për çështjet bilaterale me theks investimet në sektorin e energjisë në përputhje me objektivat e qeverisë për diversifikim të burimeve të energjisë dhe tranzicionin e gjelbër”.

  “Zhvillimet në vend dhe rajon si dhe për dialogun në Bruksel, gjithashtu ishin pjesë e bisedës sot”, thuhet në njoftim.

  Kurti e ka falënderuar Nissinen për bashkëpunimin dhe mbështetjen e vazhdueshme të Finlandës për Republikën e Kosovës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!