×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti, Osmani e Konjufca bëjnë homazhe në Reçak

  Reporteri
  15 Janar 2022 | 10:34

  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca kanë bërë sot homazhe në kompleksin memorial në Reçak.

  Në 23-vjetorin e masakrës në Reçakut, ata kanë bërë nderime të shoqëruar nga pjesëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar.

  Homazhe po bëjnë edhe pjesëtarë të FSK-së dhe Policisë së Kosovës.

  Gjatë ditës tre udhëheqësit e shtetit do të marrin pjesë edhe në një akademi përkujtimore në Shtime.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!