Diell apo shi? Ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se javën e ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm.


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Sipas IHMK-së, riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-8 m/s.

Më poshtë ju sjellim tabelat me temperaturat minimale dhe maksimale për dy ditët e ardhshme në qytetet kryesore të vendit.