Lajm i mirë: Edhe sot asnjë i vdekur nga coronavirusi në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se edhe sot nuk ka asnjë person të vdekur nga coronavirusi në Kosovë.


Ai ka bërë të ditur se nga 580 teste, vetëm 46 kanë rezultuar pozitive, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covid 19, si dhe një numër relativisht më ulët sa i përket të të infektuarve, ku nga 580 teste, 46 kanë rezultuar pozitiv.

Mbroni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë!
Respektoni masat anti covid për të frenuar përhapjen e virusit!
Me kujdes çdo ditë, e mundim virusin!

Bashkë ia dalim!

Vendose maskën!
Mbaje higjienën!
Ruaje distancën!

Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covid 19, si dhe një numër relativisht…

Publiée par Armend Zemaj sur Mercredi 30 septembre 2020