LAJMI I FUNDIT: Rrëmbehet një person te “Rruga C” në Prishtinë

Një person është rrëmbyer të shtunën mbrëma te “Rruga C” në Prishtinë.


Gazeta Online “Reporteri.net” mëson se personi me inicialet V.Veseli. është rrëmbyer në ora 20:50 nga dy persona të dyshuar me inicialet B.K dhe Z.K. nga fshati Savrovë e Suharekës.

Të dyshuarit e kanë rrëmbyer personin në fjalë me veturë Passat 3C ngjyrë e zezë, dhe deri më tani nuk dihen arsyet pse ka ndodhur rrëmbimi.

Njësitë e Policisë së Kosovës janë njoftuar për rastin dhe tani janë vënë në levizje.

Reporteri.net ka tentuar të marrë edhe një përgjigje nga Policia e Kosovës për këtë rast, por deri në publikimin e këtij shkrimi nuk kanë kthyer përgjigje.

Reporteri.net do t’iu mbajë të informuar lidhur me këtë rast.