LDK mban Kuvend në terr, Abrashi jep detaje

Degët e Lidhjes Demokratike të Kosovës po vazhdon të mbajnë takime për zgjedhjet e brendshme.


Derisa dje LDK dështoi të mbante Kuvendin Zgjedhor të një nëndegë në Prishtinë, për pak i ka ndodhur e njëjta gjë edhe në Malishevë, shkruan Reporteri.net.

Por arsyet janë krejtësisht të ndryshme. Në Prishtinë u raportua se kishte përplasje mes Bardhyl Sejdiut e ish-zv.ministrit Bajram Gecaj, çka e mohoi ky i fundit, ndërsa në Malishevë është ndalur energjia elektrike.

Është deputeti arban Abrashi që ka njoftuar se Kuvendi në një nga degët në Malishevë është mbajtur në terr.

“Me rrymë e pa rrymë, Kuvendi zgjedhor në Lubizhdë të Malishevës përfundoi me sukses. Urime”, ka shkruar Abrashi në Facebook.

Ndryshe, LDK ka shpallur zgjedhjet e brendshme në mars, dhe deri në maj pritet që ato të përfundojnë, por nuk ka një datë se kur mund të mbahet Konventa Zgjedhore ku do zgjedhet kreu i partisë dhe organet tjera drejtuese. /Reporteri.net/.