Mblidhet PZAP-ja, pritet të rivendos për votat nga diaspora

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka mbledhur anëtarët e saj për të shqyrtuar vendimin e Gjykatës Supreme në lidhje me vendimin e Gjykata Supreme për numërimin e 4 mijë e 639 votave nga diaspora.


PZAP-ja po mban mbledhje me dyer të mbyllura dhe nuk ka lejuar mediet të marrin pamje në këtë takim.

Ndërkohë që kanë thënë se do të dalin më një qëndrim në lidhje me vendimin e Supremes.

Gjatë së premtes Gjykata Supreme e Kosovës ka miratuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, për numërimin e votave të mërgatës.