Me 30 minuta vonesë fillon seanca, nuk e kryeson Vjosa Osmani

Me 30 minuta vonesë ka filluar seanca e jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë Hoti.


Ajo nuk po udhëhiqet nga kryetarja Vjosa Osmani, por nga nënkryetari Kujtim Shala.

Në këto momente, i nominuari për kryeministër Avdullah Hoti po prezanton kabinetin qeveritar dhe ekspozenë e tij, shkruan Reporteri.net.

Osmani ndryshe ka shprehur haptaz qëndrimet e saj kundër qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin. /Reporteri.net/.