Memli Krasniqi infektohet për së dyti me COVID-19

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi është infektuar përsëri me COVID-19.

Kështu ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Facebook, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Krasniqi ka njoftuar se edhe pse ka marrë dy dozat e vaksinës anti-COVID, po përballet përsëri me infektimin e dytë nga koronavirusi.

“Edhe pse e kam kaluar Covid-19 ne vjeshten e vitit 2020 dhe kam marre dy doza te vaksines me pas, ende pa kaluar 6 muaj nga vaksina e dyte, tash po perballem edhe me infektimin e dyte nga ky koronavirus. Duke ju uruar te gjitheve shendet, ju ftoj qe te kujdeseni per veten dhe njeri-tjetrin, tash kur jemi ne valen e re te shperndarjes se variantit Omicron te Covid-19”, ka shkruar Krasniqi në Facebook. /Reporteri.net/