Ministri Vitia kërkon nga kryeministri Kurti të shpallet gjendja emergjente pas 4 rasteve të reja

Janë paraqitur edhe katër raste të reja me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 9 numrin e përgjithshëm.


Këtë e ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ky i fundit ka treguar se tre raste të reja janë paraqitur në Malishevë, ndërsa risia është se edhe Podujeva futet në listën e të prekurve.

Ministri ka thënë se bazuar në situatën e krijuar dhe me qëllim të ruajtjes së shëndetit të popullatës, ka kërkuar nga kryeministri, Albin Kurti, që t’i propozojë Qeverisë shpalljen e emergjencës për shëndetin publik, shkruan Reporteri.net.

Të nderuar qytetarë,Para pak minutash bazuar në rezultatet e testimeve u konfirmuan edhe katër raste reja pozitive me…

Publiée par Arben Vitia sur Dimanche 15 mars 2020