Mot i ftohtë, pritet shi dhe shtrëngata

Meteorologët kanë parashikuar mot më të ftohtë dhe kryesisht të vranët për sot në vendin tonë.


Pasdite vende-vende mund të zhvillohen edhe shtrëngata me shi.

Temperaturat minimale do të shënojnë 6 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet deri në 19 gradë celsius. Era do të fryejë nga verilindja 2-6m/s, me hove deri në 12m/s.

Mot i tillë jostabil mbi vendin tonë po mbretëron pothuajse gjatë gjithë muajit.