×
 • Lajme
 • Lajme

  Moti gjatë vikendit, pasditet me reshje shiu e shkarkimeve rrufesh

  Reporteri
  26 Maj 2023 | 22:56

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të ketë mot të ndryshueshëm, me vranësira e intervale kohore me diell.

  Sipas IHK-së, të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

  Vranësirat gjatë ditës, kryesisht gjatë pjesës së dytë parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

  Ndërsa, edhe dita e diel parashihet të jetë kryesisht e ngjashme, me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe.

  Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë celsius.

  Gjatë vikendit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!