Moti sot, ngrohtë kryesisht me diell

Nga e hëna mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell, të hënën deri në 26 gradë.


Temperaturat minimale do të luhaten nga 7C deri në 10C, e maksimalet nga 24C deri në 26C.

Do të fryejë erë e lehtë nga juglindja 1-3m/s. Shtypja atmosferike pasi është rritur lartë mbi vlera normale, gradualisht do të filloj të zbres afër këtyre vlerave.