Mustafa mbledh urgjent partinë, pritet përgjigjja ndaj Albin Kurtit pas shkarkimit të Veliut

Pas shkarkimit të Agim Veliut nga detyra e Ministrit të Brendshëm, Isa Mustafa ka mbledhur urgjent parinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.


Mësohet se në këtë takim të LDK-së, janë pjesë Kryetari Isa Mustafa, Nënkryetari Agim Veliu, Kujtim Shala e të tjerë.

Ndryshe, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka quajtur si shkelje të marrëveshjes së koalicionit shkarkimin e Veliut.

Ndër të tjera, Mustafa kërkon që Kurti ta tërheq vendimin për shkarkim dhe të marrëvendim për heqjen e taksës deri në fund të javës, të cilat kërkesa janë shtruar në formë ultimatumi, shkruan Reporteri.net