Mustafa në takim me ambasadoren franceze konfirmon se dialogu është në themel të bisedave për koalicion me VV-në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me ambasadoren e Francës, Marie-Christine Butel.


LDK ka shkruar në faqen e saj në Facebook se ambasadorja Butel e përshëndeti procesin e rregullt zgjedhor dhe uroi kryetarin Mustafa për rezulatin e LDK.

Më tej thuhet se Mustafa e njoftoi Ambasadoren Butel për qëndrimin e LDK-së drejt një programi të përbashkët qeverisës LDK – LVV të përqendruar tek shtyllat kyçe si dialogu Kosovë – Serbi, shteti ligjor, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe zhvillimit të arsimit, shëndetësi dhe ekonomisë. /Reporteri.net/.