Në Kosharen heroike, Policia kap drogë me dron

Malet e Koshares kanë qenë të njohura nga beteja e lavdishme që u bë gjatë luftës së fundit, mirëpo tani këto bjeshkë po përmenden edhe për të keq.

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Policinë Shqiptare kanë kapur hiç më pak se 5 mijë bimë kanabis, transmeton Reporteri.net.

Siç thotë majori Nexhmi Krasniqi, këto bimë u evidentuan përmes dronit, që u përdor për të marrur pamje në këtë zonë.

“Ne kjemi përdor edhe dronin në kontrollin e hapësirës ajrore, ku janë gjetur zona ku po kultivoheshin këto bimë”, ka thënë Krasniqi për Klan Kosovën.

Ndërkohë, Policia e Gjakovës kanë bërë të ditur se janë duke u marrë me rastin dhe, pas urdhërit të prokurorit, kanë nisur hetimet, transmeton Reporteri.net.