×
 • Lajme
 • Lajme

  Varroset 21 vjeçarja që u vra dje në Ferizaj, prezent edhe vëllai i saj i plagosur

  Reporteri
  13 Prill 2024 | 17:16

  Ka përfunduar  ceremonia e varrimit e 21 vjeçares që u vra dje brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj. I dyshuar në këtë rast është ish bashkëshorti i saj.

  Në pamjet e publikuara në media, prezent në ceremoninë e varrimit u pa edhe vëllai i saj i cili i shpëtoi sulmit megjithëse me plagë në krah të djathtë.

  Gjatë ditës së sotme, Gjykata Themelore në Ferizajt ka vendosur masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj 36-vjeçarit V.A., i dyshuar për vrasjen e 21-vjeçares dhe plagosjen e vëllait të saj në objektin e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj.

  Kështu ka konfirmuar për gazetën online Reporteri.net zëdhënësja e Prokurorisë në Ferizaj, Vjosa Baftiu.

  “Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Krimeve të Rënda, njofton opinionin publik se ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh ndaj të dyshuarit me iniciale V.A., lidhur me rastin e vrasjes së rëndë në Ferizaj”.

  Sipas Prokurorisë, ekziston dyshimi i bazuar se më 12 prill 2024, rreth orës 14:40, brenda zyrës së Qendrës për Punë Sociale në rrugën “Vëllezërit Gërvalla”, në Ferizaj, i pandehuri, me dashje ka privuar nga jeta të ndjerën E,C., me të cilën ka bashkëjetuar, duke e goditur me armë disa herë në kokë dhe ka plagosur në krah vëllain e të ndjerës – i mitur, me çka kreu veprën penale “Vrasje e rëndë” nga neni 173 paragrafi 1 nën paragrafi 1.3 dhe 1.5 dhe 1.11 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

  “Po ashtu, i pandehuri në kundërshtim me ligjin e zbatueshëm lidhur me armët, pa autorizim ka mbajtur në pronësi pistoletën e tipit ZORAKI M 2906-T, me një karikator të zbrazur, e cila më 12 prill 2024, i’u është konfiskuar nga policia, me çka kreu veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” nga neni 366 paragrafi 1 të KPRK-së”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë. /Reporteri.net/.

  Vendos gjykata: 30 ditë parabugrim ndaj të dyshuarit për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!