Nis seanca e Kuvendit për ndryshimet në Ligjin për Zgjedhje

Me gjysmë ore vonesë ka nisur seanca  e thirrur për t’u votuar ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje. 


Partitë opozitare pritet të votojnë kundër këtij ligji.

Enver Hoxha i PDK-së ka thënë se me këtë veprim Kurti po tenton të ngulfat demokracinë.

Ndërsa i pari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Kurti tentoi ta shantazhojë opozitën. Ai gjithashtu tha se nëse Kurti nuk e heq këtë propozim, i pari i qeverisë po e çon vendin në zgjedhje.

Vetëvendosje ka refuzuar këtë kërkesë të Abdixhikut dhe po vazhdon me tentativën për të kaluar këtë ligj.

Seanca ishte pritur të niste në ora 21:30 por ajo ka filluar me gjysmë ore vonesesë.