Një trup i shtrirë dhe një i lidhur në pemë: Palestinezi rrahet me sirianin në Prishtinë

Një rrahje ka ndodhur mbrëmë në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve në Vranidoll të Prishtinës, ku një person shihet i shtrirë dhe një tjetër i lidhur në pemë.


Reporteri.net ka siguruar pamje nga momenti i rrahjes, ku shihet edhe trupi në tokë dhe ai i lidhur.

Policia e Kosovës e kanë konfirmuar rastin, duke treguar se të dy të përfshirën ishin shtetas të huaj, palestinez dhe sirian. Aty u gjet edhe një thikë.

“Gjatë kontrollit të tyre është gjetur dhe konfiskuar një thikë. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thonë Policia e Kosovës.

Sic mësohet, trupi i shtrirë në tokë është goditur nga thika ndërkohë që përsoni tjetër u lidh për pemës nga zyrtarët policorë në Qendër, teksa prisnin përforcime. Aty u shfaq Njësia Speciale për ta arrestuar.

Ndryshe, në këtë Qendër patën ndodhur edhe disa incidente, ku disa sirianë ishin përfshirë në rrahje e disa të tjerë ishin arratisur./Reporteri.net