×
 • Lajme
 • Lajme

  “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave”, aksion simbolik para gjykatës për vrasjen e Liridona Ademajt

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 9:26

  “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave”.

  Kjo pankartë është shpalosur para Gjykatës Themelore në Prishtinë ku për pak pritet të nisë seanca dëgjimore për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt.

  Ky aksion simbolik është organizuar nga Kolektivi Feminist.

  Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt, përfshirë edhe bashkëshortin e saj Naim Murseli, pritet të dalin para gjykatës nga ora 09:30.

  Marshim për drejtësi për Liridonën është paralajmëruar për sot edhe në Tiranë.

  Familjarët e Liridona Ademajt arrijnë në gjykatë, pas pak fillon seanca dëgjimore për Naim Murselin dhe dy të tjerët

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!