Këta janë 5 kandidatët e LDK-së më të votuar në Pejë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar numërimin e të gjitha votave të rregullta, ku deri më tash sipas rezultateve Lëvizja Vetëvendosje është e para, e dyta Lidhja Demokratike e Kosovës dhe e treta Partia Demokratike e Kosovës.


E votat e kandidatëve për deputetë, tashmë veç se kanë filluar të bëhen të ditura ndonëse ende jo zyrtarisht.

Telegrafi ka siguruar listën me numrin e votave që kanë marrë kandidatët nga LDK në komunë e Pejës.

Në këtë listë me numrin më të madh të votave është kandidatja e kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmani me gjithsejtë 12 mijë e 671 vota.

Menjëherë pas saj i dyti me numrin më të madh të votave është Kujtim Shala me 7537 vota.

Pasatja radhiten Shkumbin Gashi, Frashër Demaj, Faik Zekaj, Brahim Selimaj, Suzana Muriqi, Arben Gashi etj.

Më poshtë lista e plotë: