×
 • Lajme
 • Pa kategori

  Presidentja Osmani i pret në zyrë kryeministrin e Holandës e Luksemburgut

  Reporteri
  04 Korrik 2023 | 9:02

  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani i ka pritur në takim kryeministrin e Holandës, Mark Rutte, dhe homologun e tij nga Luksemburgu, Xavier Bettel.

  Të dy kryeministrat do të kenë takim edhe me kryeministrin Kurti në ora 09:20, ndërkaq është paralajmëruar edhe një konferencë për media, në ora 10:05.

  Vizita e Rutte dhe Bettel vjen pas zhvillimeve në veri të vendit, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Gjatë ditës së djeshme, dy kryeministrat qëndruan për vizitë edhe në Serbi, ku kishin takime me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

  Kryeministri i Holandës dhe ai i Luksemburgut arrijnë në Kosovë, u adresohen mediave pas takimit me Kurtin e Osmanin

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!