Pamje nga aksidenti tragjik në Korenicë të Gjakovës

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në fshatin Korenicë të Gjakovës.


Raportohet për një të vdekur dhe disa të lënduar nga ky aksident.

Lajmin e ka konfirmuar kapitoni i policisë Albin Sahatqia.

“Një person ka vdekur si pasojë e aksidentit ndërsa katër persona tjerë kanë mbetur të lënduar”, tha ai.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe ekipi mjekësor i cili po trajton të lënduarit, derisa Policia e Kosovës po heton shkaqet e aksidenti.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe ekipi mjekësor i cili po trajton të lënduarit, derisa Policia e Kosovës po heton shkaqet e aksidenti.