Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do të ketë mot me diell dhe vranësira.


Në njoftimin e tyre thuhet se gjithashtu do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s.

“Të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftim.