Pas konstituimit të Kuvendit, Haradinaj mbledh grupin e vet parlamentar

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se tani pritet të mblidhet Grupi Parlamentarë i AAK për të marr vendim rreth votimit ose jo të Qeverisë Kurti.


“Grupi parlamentarë i AAA pritet të mblidhet tani dhe të merren vendime për hapat e mëtutjeshëm”, ka deklaruar shkurt Haradinaj.

Por ditë më parë, përkatësisht pas takimit me Kurtin dhe Osmanin, kreu i AAK ka deklaruar partia e tij do të jetë opozitë dhe do të votojë kundër qeverisë Kurti.

Ndryshe pas konstituimit të Kuvendit, në ora 16:00 pritet të votohet Qeveria Kurti 2.