PDK sot nga ora 13:00 mban konferencë për media, s’dihet arsyeja

Partia Demokratike e Kosovës sot nga ora 13:00 do të mbajë konferencë për media.


Kjo parti nuk ka bërë të ditur arsyet e thirrjes së konferencës.

Reklamë

Ndrydhe dje pas një aktiviteti 20-vjeçar nga PDK u largua Xhevahire Izmaku që për tre mandate ka mbajtur pozitën e deputetes.

Ndërkohë PDK ka prezantuar të gjithë kandidatët për kryetarë të komunave.

Ferizaji, Mitrovcia, Prizreni, Klina janë tre komunat ku PDK pretendon më shumë të fitojë, si dhe të mbajë komunat që i ka aktualisht në udhëheqje. /Reporteri.net/.