×
 • Lajme
 • Lajme / Hetime

  Policia nis hetimet për dy vdekje gjatë 24 orëve të fundit

  Reporteri
  19 Shtator 2023 | 9:26

  Policia e Kosovës ka nisur hetim për dy raste të vdekjes, një në Suharekë e tjetri në Viti. Në Suharekë një person ka humbur kontrollin mbi drejtimin e traktorit dhe është rrokullisur. Viktima është dërguar në emergjencë në Suharekë, e nga mjeku kompetent është konstatuar vdekja e tij.

  Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante, ndërsa trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion.

  Ndërsa në Viti është raportuar se viktima është dërguar në Qendrën e Emergjente pasi duke fikur një zjarr fushor, i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.

  “Viktima ishte pranuar në emergjencë pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku kompetent. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin policor.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  Reporteri, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!