×
 • Lajme
 • Lajme / Samiti për Ukrainën

  Presidenti ukrainas Zelensky ka mbërritur në Shqipëri

  Reporteri
  27 Shkurt 2024 | 23:45

  Sonte presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka arritur në Shqipëri, përcjell Reporteri.net.

  Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka njoftuar në ‘Facebook”, për arritjen e Zelenskyt në Shqipëri.

  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dhe liderë të shteteve të Evropës Juglindore do ta kenë për destinacion Shqipërinë më 28 shkurt.

  Ata i grumbullon në Kongresin e Pallateve në Tiranë, Samiti për Ukrainën, ku do të flitet për çështje të sigurisë dhe për mbështetjen për Ukrainën.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!