Prizrenasi kërcënon dy punëdhënësit e tij turq

Policia e Kosovës njofton se dy qytetarë të komunitetit turk, një burrë dhe një grua kanë raportuar se pas një mosmarrëveshje janë kërcënuar nga punëtori i tyre.


Tutje policia sqaron se i dyshuari është arrestuar , dhe pas intervistimit në stacionin policore, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Dy viktimat një mashkull turk dhe femër K/Turke kanë raportuar se pas një mosmarrëveshje janë kanosur nga punëtori i tyre i dyshuari mashkull K/Shqiptar. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.